Końcówka przebudowy placu Litewskiego [ZDJĘCIA]


Przebudowującej plac Litewski - reprezentacyjne serce Lublina - firmie Budimex do końca prac pozostało pół miesiąca. Obiekt czekają rutynowe kontrole, które w najszybszym wariancie, potrwają do końca czerwca.


Trwa wykańczanie placu zielonymi nasadzeniami. Spod barierek przy fasadach Poczty Polskiej i kościoła Kapucynów od kilku miesięcy widać przedłużony deptak. Stoją tu nowe latarnie, murki wokół donic mają już ławki, na których będą mogli przycupnąć przechodnie. Co cieszy są i grupy stojaków dla rowerzystów.

Wrażenia z budowy są różne. Miałem okazję pytać przechodzących wzdłuż placu o wrażenia z budowy. Zebrane do sondy w tygodniku odpowiedzi są różne. Niektórzy są zadowoleni, czekali na takie miejsce, innym nie podoba się zamknięcie drogi (wydłużony deptak biegnie po dawnym fragmencie Krakowskiego Przedmieścia), ale i gigantyczny koszt rzędu 48 milionów złotych. Sam kompleks fontann kosztował ok. 20 mln zł. 

Będzie to esencja placu. Główna fontanna, podzielona na dwie niecki, umożliwi organizację pokazów multimedialnych, z użyciem laserów, dźwięku, obrazu, wody. Koło "lasku" przy hotelu Europa staną kolejne fontanny. Prace ziemne zostały jeszcze przy Instytucie Psychologii UMCS. 

Czekamy na koniec kwietnia, a zwłaszcza na pozytywną procedurę odbioru.

Aby powiększyć i oglądnąć galerię wystarczy kliknąć w dowolne zdjęcie :)

 Przy Instytucie Psychologii UMCS

Między Pałacem Czartoryskich, a "Politologią" UMCS,
przy placu Krąpca


I jeszcze panoramiczne ujęcia spod hotelu Europa

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | cheap international calls