Żółte koszulki na początek sezonu

Sytuacja,  w której zarówno w skokach i biegach narciarskich żółte koszulki liderów klasyfikacji dzierżą polscy sportowcy, zdarzyła się bodajże pierwszy raz w historii. Choć zmieni się niemal na pewno za kilka godzin, symboliczne wrażenie triumfalnego otwarcia sezonu przez naszych narciarzy pozostanie.
Ten jakże cieszący oko zbieg okoliczności zawdzięczamy Justynie Kowalczyk – niezawodnej biegaczce i Krzysztofowi Biegunowi – młodemu skoczkowi, który zaskoczył cały narciarski świat zdecydowanie najdłuższym lotem w Klingenthal.

Tak mocnego otwarcia sezonu Kowalczyk nie miała nigdy, jej pewne liderowanie, ale co równie ważne – pokonanie w dwóch pierwszych biegach największej rywalki z Norwegii – cieszą oczy najbardziej. W przypadku Bieguna mówimy już o dużej niespodziance. 18 – latek jechał do Klingenthal z myślą, że wróci do Polski, by przygotowywać się do Mistrzostw Świata Juniorów. Zwyciężając na inaugurację nie pozostawił trenerowi wyboru. Zmuszony posłuchać skoczka trener zdecydował się wziąć lidera PŚ na kolejne skoki do Kuusamo. W mroźnej Finlandii Polak utrzymał prowadzenie, wprawdzie o punkt (!), ale jednak. Oprócz tego, że jako drugi polski skoczek zakładał żółtą koszulkę po zwycięstwie w inauguracyjnym konkursie sezonu, to jeszcze obronił ją w kolejnym konkursie. Dołączenie do towarzystwa Adama Małysza w polskich skokach należy raczej do rzadkości, tym większe gratulacje dla młodego skoczka. 

Najlepszy start narciarzy klasycznych w historii zawdzięczmy kompletnie różnym sportowcom – pucharowej wyjadaczce, zawodniczce – symbolowi swojej konkurencji oraz talentowi, który przebył drogę z drugiej ligi letnich zawodów do zimowej ekstraklasy w niecałe pół roku. Biegunowi kroku dotrzymuje cała drużyna, czwarta w pierwszym konkursie zespołów narodowych, regularnie punktująca o początku sezonu . Choć polski junior prawdopodobnie odda dziś swój żółty plastron, to razem z Justyną przyczynił się do stworzenia wrażenia, że Polacy potrafią wygrywać. Jeśli nie latem, to właśnie zimą.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | cheap international calls