Ożywienie

Z racji, że niemiłosiernie rozpisałem się ostatnimi czasy w innych miejscach sieci osobista blogosfera poszła na chwilę w odstawkę. W nowy rok postanawiam wejść z nową jakością, wprowadzić nieco ożywienia, zwiększyć częstotliwość (czytaj- nie zmniejszyć jakości J).  

Sensacyjne piłkarki ręczne, odlotowe wyczyny naszych skoczków, wizja porażki reprezentacji Polski z nowym członkiem UEFA, czyli Gibraltarem – jak na zimowy koniec roku działo się całkiem sporo. W styczniu nie obejdzie się bez kilku wydarzeń sportowych. "Przegląd Sportowy" ogłosi najlepszego sportowca 2013 roku, a nasi skoczkowie zaprezentują się przed swoimi kibicami w Wiśle (16.01) i Zakopanem (18-19. 01). Mentalnie będziemy już myślami przy imprezie czterolecia, czyli igrzyskach olimpijskich w Soczi, które rozpoczną się w lutym.

Po sportowym grudniu należałoby nieco zmienić tematykę. Dla równowagi będzie coś o historii, także tej lokalnej (co nie znaczy, że nieciekawej!), powzmiankuję też o polityce, od której trochę uciekłem ostatnio.  
Wiem, że sferę tą traktujecie w przeważającej większości przez palce lub przysłowiowym machnięciem ręką. 2014 rok pokaże jednak wiele. Da odpowiedź czy Platforma rozpocznie pierwsze rozmowy z SLD ws. kolacji na 2015 rok, czy Jarosław Gowin i jego Polska Razem zbudują dobre struktury, które pozwolą w następnym roku zabrać poparcie Donaldowi Tuskowi. Gdzie w tej walce znajdą się Janusz Palikot, Jarosław Kaczyński,  co z radykalniejszą prawicą JKM-a? W tle procentowych słupków poparcia głośno będzie także o światopoglądzie. Ideologia gender, feministki i małżeństwa homoseksualne z jednej, tradycyjny model rodziny, kościół i krytyka liberalizmu zachodniego z drugiej.

Czym byłby blog bez luźnych komentarzy? Z pewnością nie zapomnę o wpisach biegowych, pojawią się ciekawostki historyczne z ukierunkowaniem na wschód od Bugu. Resztę pokaże czas. Wszystko co 
1) jest ciekawe i 
2) da do myślenia pokręconej głowie,  
to w przerobionej klawiaturowej kombinacji ujrzy świato dzienne na mojej tablicy. :)

Cytując ostatni hit zespołu Piersi- „będzie się działo”. Dorzucę od siebie – „i blogowało”.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | cheap international calls