Z Bułgarią o ćwierćfinał, Rosja szczęśliwie ominięta

Skoro już oglądam siatkarskie turnieje wrześniowymi miesiącami od lat, pozwolę sobie poblogować i komentować sytuację naszych siatkarzy na kolejnym etapie rozgrywki polsko- duńskiego EURO. W ostatnim meczu grupy B Polscy siatkarze pokonali Słowację 3:1 (26:24, 20:25, 25:19, 25:22). Zwycięstwo dało „biało- czerwonym” 2. miejsce w grupie B i pozwoliło uniknąć Rosji w barażu o ćwierćfinał Mistrzostw Europy.

Podopieczni trenera Andrei Anastasiego zmierzą się w barażu o ćwierćfinał z Bułgarią. Rywal wydaje się kibicom jak i samym siatkarzom w zasięgu. - Byliśmy przygotowani na każdą drużynę, aczkolwiek na pewno trochę łatwiej będzie się nam grało z Bułgarami. Myślę, że kibice zrobią fajny kocioł, a my zagramy swoją siatkówkę. To powinno wystarczyć do zwycięstwa – przyznał dla Wirtualnej Polski Grzegorz Bociek, atakujący reprezentacji, odkrycie turnieju.


fot. FIVB
Na „Sborną” Polacy mogą trafić dopiero w finale siatkarskiego Euro. W przypadku wyeliminowania Bułgarii na Polaków w ćwierćfinale czeka już reprezentacja Niemiec, która z kompletem zwycięstw zwyciężyła w grupie D, gładko pokonując m. in. Rosjan (w pierwszym meczu) 3:0. O takim wyniku z Rosją Polacy, szczególnie w obecnej chwiejnej formie turniejowej, mogliby jedynie pomarzyć.

Łatwo jednak nie będzie, Bułgarzy to zespół z absolutnej światowej czołówki, z gwiazdą Władimirem Nikołowem, znakomitym libero Teodorem Salparowem czy młodym Cwetanem Sokołowem, najlepszym atakującym ostatniej edycji Ligi Światowej. Z kolei podopieczni Andrzeja Woronkowa- podobnie jak Polacy- jako drugi zespół swojej grupy zmuszeni są do barażowej konfrontacji o ćwierćfinał. Zmierzą się w niej z tymi, których wczoraj pokonaliśmy- Słowakami.Zwycięzca meczu Rosja- Słowacja zmierzy się w ćwierćfinale z reprezentacją Francji. 

Siatkarska batalia o ćwierćfinał z Niemcami rozpocznie się o godz. 20:00 we wtorek, 24 września.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | cheap international calls